Polecamy...

Balony do wina – rodzaje

8 czerwca 2016

Pamiętasz czasy studenckie, kiedy wraz z kolegami próbowałeś pędzić bimber? Był to wesoły okres w życiu i pełen przeżyć, których nie zapomnisz zapewne do końca życia i już zawsze będziesz się uśmiechał na myśl o waszych szalonych pomysłach.

Studenci są ogólnie kreatywni z natury. Wynika to z tego, że zwykle mają oni mało zajęć i dużo czasu wolnego. Dlatego większość uwielbia imprezować, ale takie balangi bardzo często kończą się bolącą głową. Najgorsze jest, kiedy rano, będąc na potężnym kacu, przypomnisz sobie, że przecież dziś za godzinę jest egzamin. Wtedy trzeba wziąć się za siebie, ogarnąć się i pędzić z brakiem wiedzy licząc na łut szczęścia. Istnieje jednak coś takiego jak poprawka, więc zaraz z powrotem kładziesz się do łóżka. Jednak takie sytuacje zdarzają się znacznie częściej i ciągle przypominasz sobie o takich sprawach w ostatnim momencie. Studenci bardzo lubią degustować różne trunki, więc posiadają już pewne doświadczenie w ich rodzajach. Wiąże się to jednak z dużą ilością imprez, które zwykle odbywają się przy udziale kilku osób w jednym pokoju. Dlatego, mieszkańcy bloków, tak bardzo nie lubią mieszkać poniżej studentów, wiąże się to z hałasem i zakłócaniem ciszy nocnej. Najczęściej jednak takie zabawy urządzane są w akademikach, gdzie reszcie to w zupełności nie przeszkadza.

Jednak czasy studenckie mijają i czas wydorośleć. Mimo iż, było wesoło, to mając rodzinę, trzeba być za nią odpowiedzialnym. Teraz pomimo tego, że już nie pijesz z kolegami, to lubisz czasem siąść z żoną i napić się lampkę wina do obiadu czy też na wieczór. Jednak trzeba mieć je gdzie przechowywać. Jeśli masz duża ilość owoców, ponieważ masz bardzo pokaźny sad, to najlepiej jest wszystko przerobić na wino lub sok, ponieważ owoce się zepsują. Dlatego, aby zrobić tak wielką ilość wina, musisz mieć odpowiednio duże balony do jego przechowywania.

Wystarczająco miejsca

Jednak, aby mieć gdzie przechować swoje trunki, musisz wiedzieć, jakie rodzaje takich balonów są, abyś wiedział, jakie kupić. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje. Pierwsze z nich to balony o pojemności 10 litrów, których szyjka jest szeroka. Jest on najwygodniejszy, ponieważ możemy po jego użyciu spokojnie go umyć bez kombinowania, gdyż pozwala na to szeroka szyjka, przez która możemy wsadzić rękę do środka. Drugim rodzajem są balony, które mają nieco mniejsze rozmiary. Nazywamy ich gąsiorami. Możemy w mim zarówno fermentować jak i przechowywać wino. Taki balon posiada nakrętkę.

 

 

To może Cię zainteresować