Polecamy...

Wino domowe lepsze niż ze sklepu! (O tym, dlaczego warto samemu robić wino)

8 czerwca 2016

Planujesz urządzać imieniny żony? Jeśli tak, to musi to być wyjątkowy dzień, ponieważ zona jest bardzo ważną osobą, szczególnie jeśli jest się małżeństwem, które nawet mimo upływu lat kocha się tak samo mocno. Najczęściej spotykamy się z oschłym traktowaniem współmałżonka i jeśli małżeństwo trwa już kilka lat, to zwykle miłość przestaje być taka mocna. Wpadamy wtedy w codzienną rutynę i wcale nie cieszymy się z życia. Zamiast małżonka wołać „ kochanie”, zwracamy się zwykle „stara czy stary”.

Jeżeli trafiają się jeszcze takie małżeństwa, które się bardzo kochają i naprawdę jest to widać, to taką miłość powinno się szanować i pielęgnować, aby wytrzymała następne lata. Z pewnością nie raz widziałeś babcię i dziadka, którzy idąc na spacer, trzymają się za ręce. Czyż nie wygląda to pięknie? Dlatego, jeśli kochasz swoją drugą połowę, to każdą najmniejszą okazję uczcisz jak najlepiej. Teraz właśnie się taka trafiła. Mimo iż jeszcze ponad miesiąc do imienin, to Ty już zaczynasz myśleć, co przygotować. Jeżeli mają być goście, to paduje mieć jakiś trunek. Może wódka? Jest to bardzo pospolity alkohol, który na wszelkich imprezach się pojawia, jedna nie wszyscy go lubią. Co z tymi, którzy chcą się podelektować? Niestety wódką tego nie zrobią. Może być piwo, ale to też zależy od gustu. Jednak wino nada się doskonale. A więc pędzimy do sklepu. Ale co znajdujemy? Przede wszystkim kiepską jakość. W takim małym spożywczaku na wsi to my nic wytwornego nie znajdziemy niestety. Ale spokojnie, mamy jeszcze miesiąc, a nawet ponad. Na co więc czekać? Możemy przecież zrobić wino samemu, które będzie miało nie tylko dobra jakość, ale także doskonały smak.

Niezastąpiony aromat

Jeżeli mamy owoce, a szczególnie winogrona ciemne, to nie mamy, co się zastanawiać, ale czas wziąć się za wyrób wina. Jednak pojawi się pytanie ile go zrobić. Jeśli będzie za mało, to nie bardzo, ale jeżeli za dużo to zostanie. W sytuacji, kiedy zostanie nam wina, to wcale nie jest źle, ponieważ możemy je bardzo dobrze wykorzystać. Nikt nie powiedział, że może być ono pite tylko na tego typu imprezach. A jeśli usiądziesz sobie któregoś wieczory z małżonką i napijecie się po lampce? Nic się wtedy nie stanie, a nawet może pomóc. Wino jest bardzo zdrowe – oczywiście w umiarkowanych ilościach. Owoce w winie zawarte zawierają antyoksydanty, które chronią nas przed nowotworami, a także chorobami serca. Dodatkowo mają doskonałe walory smakowe.

 

 

To może Cię zainteresować