Polecamy...

Przechowywanie wina - o balonach i dymionach mowa!

8 czerwca 2016

Zapewne już nie raz miałeś okazję napić się alkoholu. Nie jest to żadnym wyczynem, ponieważ nie ma żadnego problemu z dostępem do niego. Możemy kupić go w każdym sklepie spożywczym, jeśli tylko mamy wystarczający wiek, czyli 18 lat.

Zapewne pierwsze spróbowanie alkoholu i tak odbyło się wcześniej, ponieważ jeśli czegoś nie możemy zrobić, to ciągnie jeszcze bardziej. Po skończeniu osiemnastego roku życia przestaje to być takie emocjonujące. Jednak chwilę po tym, pojawiają się studia, które znowu nastawiają nas na piecie alkoholu i to nie byle z im. Zwykle imprezy u studentów są normalnością. Jeśli jednak odbywają się one w akademiku, czyli tak zwanym domu studenckim, to nie przeszkadza to pewnie nikomu, gdyż dookoła są tylko i wyłącznie studenci, którzy zamiast marudzić, dołącza się do kolegów. Najgorzej jednak mają ci, którzy próbują być dobrymi studentami. Zwykle to waśnie te osoby, nie uczestniczą w balangach, gdyż nie lubią danego towarzystwa, a rano chcą wstać na wykłady. Tacy jednak są bardzo często gnębienie przez kolegów, którzy wypominają mu to, że nie chce się bawić.

Te czasy, kiedy alkohol być codziennie w akademiku, szybko się skończyły i trzeba było wziąć się z siebie i dorosnąć. Teraz już tak bardzo nie lubisz pić wódki, którą trzeba było wypijać jednym łykiem, ale wolisz bardziej aromatyczne i wartościowe smakowo alkohole. Jednym z takich jest wino.

Robienie i przechowywanie

Jeśli chcemy w sklepie dostać dobre wino, to musimy zapłacić za nie odpowiednią kwotę. Jeżeli jednak pijemy je za każdym razem do obiadu na poprawę trawienia, to nie wystarczy ono na zbyt długo. Dlatego warto zrobić własne wino. Z pewnością znajdziesz w domu odpowiedni sprzęt, którym już robiłeś własny trunek.  

A więc potrzebujesz już tylko owoców, wody i cukru. Oczywiście przyda się takle butla i rurka do destylacji. Pamiętaj, żeby nie myć owoców przed ich zmiażdżeniem na wino. Dalszy przepis z pewnością znasz i doskonale sobie poradzisz. Jednak, jeśli chcesz zrobić więcej wina, to pojawia się problem z przechowywaniem. Jeśli nie chce Ci się przelewać do butelek, z którymi schodzi trochę czasu, to znaczni lepszym wyjściem jest zaopatrzenie się w balony do wina. Są one doskonałe na jego przechowywanie, a do tego całkiem niedrogie. Porządny balon, możesz już kupić za 20 zł. To samo tyczy się dymion. Znajdziemy je w różnych pojemnościach oraz wyglądach. Możemy je zarówno zamówić przez Internet jak i znaleźć w sklepie stacjonarnym, wybór należy do nas.

 

 

To może Cię zainteresować