Polecamy...

Sprzęt do warzenia piwa

8 czerwca 2016

Lubisz lato? Jeśli tak, to zapewne nie przeszkadza Ci upał. Nie jest to jednak do końca prawdą, ponieważ ci, którzy lato kochają także sam niekiedy poirytowani tym, że może być aż tak gorąco. Są jednak też tacy, którzy ciepła nie lubią i zawsze szukają jakiegoś chłodnego miejsca. Nie przepadają oni także za wylegiwaniem się na piaski nad wodą, ponieważ jest im zbyt gorąco.

Jednak na doskwierające upały jest jeden sposób, który każdy zna i lubi. Nie, jeśli myślisz o zimnych lodach z zamrażarki, to się pomyliłeś. W tym przypadku mamy na myśli coś, co jest tylko dla dorosłych, czyli doskonałe, złote i orzeźwiające piwo. W lecie powinniśmy zawsze mieć je w lodówce. Przyda się nie tylko, jeśli zrobi się na m zbyt gorąco, ale także wtedy, kiedy będą u nas znajomi. Jednak, jeśli lato będzie bardzo gorące, to będziesz musiał kupować piwo non stop. Dodatkowo, jeśli ciągle będziesz miał gości, których także będziesz chciał poczęstować, to wyjdą Ci dość duże sumy za taka przyjemność. Dlatego, musisz sam sobie poradzić z tym w inny sposób.

Nie takie trudne

Jeśli nie chcemy ciągle latać do sklepu i wydawać kolejnych pieniędzy na piwo, a do tego słuchać namawiań żony, aby się trochę ograniczyć, to musisz zrobić sobie własne piwo. Dzięki temu nie tylko będziesz mógł decydować, jaką ilość chcesz mieć, ale także o tym, ile Ci za nie wyjdzie pieniędzy. Każdy, kto by cos takiego usłyszał, to zapewne zacząłby się zastanawiać czy Ci słońce nie zaszkodziło. Od razu zaczną się także wątpliwości czy jest to legalne, czy dasz radę zrobić, a także czy masz odpowiedni sprzęt. A co ze składnikami? Wszystko to jednak jest błędne myślenie, ponieważ jest to jak najbardziej legalne – no, chyba że zaczniesz sprzedawać, przepis nie jest skomplikowany i ze sprzętem też nie powinieneś mieć problemu.

Aby uwarzyć własne piwo, potrzebujesz przede wszystkim spory garnek, który będzie w miarę nowy, aby nie posiadał on odprysków i był dobrze odtłuszczony. Do tego przyda Ci się również termometr – nie musi być on specjalnie profesjonalny. Ostatnią rzeczą jest brewkit. Jest to zestaw do warzenia piwa. Zawiera on dokładna instrukcje obsługi, więc warzenie w nim piwa nie będzie niczym trudnym. Bez problemu w każdym sklepie dostaniemy również składniki na piwo. Co więcej, po uwarzeniu własnego piwa będziesz się mógł nim pochwalić i poczęstować nim tych, którzy nie wierzyli, że taki proces uda Ci się zrobić tak doskonale.

 

 

To może Cię zainteresować